среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Tag Archives: теороризам

турција

АНАЛИЗА: Тероризмот силно ќе ја тресе Турција и во 2017

По неуспешниот државен удар во Турција, кој се случи во јули, 2016 година, властите во оваа земја почнаа со воени акции во соседна Сирија, со цел да ги истераат терористите од „Исламска држава“, од својата...

Најчитани вести