вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: тепачка

palka

Претепани гости и газда на локал во Скопско поле

Три непознати лица во понделеникот вечерта околу 21,30 часот, со бејзбол палки физички го нападнале сопственик на угостителски објект во Скопско поле, соопшти во вторникот Министерството за внатрешни...
132324935

Нападнати полицајци на натпреварот Работнички – Куманово

Како што информира МВР, настанot се случил околу 18 часот во Спортската сала во Градски парк во Скопје, а еден од напаѓачите е приведен. Едниот од навивачите на КК Работнички, Д.А. (18) од Скопје, при обидот...
нож

Момче прободено со нож по расправија за мобилен телефон

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во расправијата, во која од една страна учествувале 10 до 12 лица, а од другата страна шест лица, каде што едно од момчињата со нож нанело убодна...
рана

Почнале да се тепаат, па го застрелал со пиштол

Триесет и девет годишен скопјанец се здобил со прострелна рана од пиштол ноќеска откако вербалната расправиј со С.Ф. (42) од Скопје прераснала во тепачка. МВР информира дека ноќеска во 01,40 часот во Скопје...
тепачка

Групна тепачка на улица „Македонија“

Пријавителот, поради нанесените повреди, се упатил во болница во Скопје каде му била укажана лекарска помош. Во врска со настанот во 17.00 часот во ПС Центар биле приведени лицата С.Н. (19), А.З. (19), Н.М.(19)...
средношколци

Средношколци истепани поради девојка

Како што соопшти денеска Министерството за внатрешни работи, додека двајцата малолетници стоеле во училишниот двор им пришол нивен соученик и ги повикал да појдат со него на улицата пред училиштето....
настанот

Двајца повредени и седум приведени по натпреварот Вардар-Шкупи

Настанот е пријавен синоќа во 19 часот во Полициската станица – Центар од страна на М.Ж. (73) од селото Сопиште, Скопско и О.К. (45) од Кичево, чиј внук, односно син биле нападнати. Како што пријавиле во МВР,...
тепачка

Масовна тепачка меѓу средношколци од Скопје по турнир во фудбал

Во периодот од 13.00 до 14.00 часот играле  СДУ „Илинден“ со СДУ „Боро Петрушевски“. Околу 15.30 часот учениците од СДУ “Илинден“ отишле на последна автобуска постојка на бр.9 и тогаш им пришла група од...
боговиње

Во тепачка во Боговиње, повреден 51-годишен маж

Како што соопшти денеска МВР, на 17 декември 2016 година околу 9:30 часот пред куќата на С.С. во село Боговиње дошол оштетениот О.М.(51), кој без повод и причина му упатил навредливи зборови. Пријавениот со...
кичево

Тепачка во Кичево поради развод

-Во тепачката К.С. со сигнален пиштол го удрил Ј.Д.  во пределот на лицето, при што му скршил еден заб. Кај М.Д. во чантата бил пронајден нож. Причина за тепачката е разводот на М.Д. со еден од браќата, информираат...
службеници

Поради нетрпение почнале да се тепаат, замавнал по полицискиот службеник

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека полициски службеници излегле на местото на настанот и издале наредба да престане да удира по возилото, но С.В. замавнал со намера да удри полициски...
болница

Фамилијарна тепачка, свекорот и свекрвата завршија во болница

Ним им била укажана лекарска помош во Клинички центар Тетово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
тепачка

ВИДЕО: Повторно тепачка во Парламентот на Украина

Тепачката почна кога Љашко го обвини Бојков дека е „агент на Кремљ“ и оти „патува за Москва за добие наредби од Владата“. – Инструкциите треба да ги добиваш од сопствениот народ, Украинците. Би...
соученик

Малолетник претепан од соученици

-Тројца ученици (двајца на возраст од 17 и еден на возраст од 16 години) од една страна, сите од Скопје, физички нападнале нивен седумнаесетгодишен соученик, исто така, од Скопје, кој по здобиените повреди...
момчиња

Десеттина маскирани лица нападнале две момчиња во Скопје

Случајот, како што информира денеска МВР, во полиција го пријавил Р.О.(18). Тој на полицијата и кажал дека додека се шетал со неговите другари и соседи Ф.К.(21), еден седумнаесетгодишник и еден петнаесетгодишник,...

Најчитани вести