четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: тетовчанец

133243048

НовоЛото 7/34 збогати тетовчанец за 10 милиони денари

Седумката вредна 9.999.040 денари е уплатена во Тетово во продажното место МА-ДЕ-БЕ ДООЕЛ . Среќниот добитник уплатил 8 комбинации на НовоЛото 7/34 или 160 денари. Уплатата е извршена во истиот ден на извлекувањето...
dwayne-ward-17-intensive-care-following-knife-attack

Тетовчанец прободен со нож

На 06.08.2014 година, околу 17,00 часот, во Тетово во нас. Блок-82 дошло до тепачка помеѓу неколку лица, меѓу кои бил и У.А(20) од Тетово, кој бил повреден со нож и пренесен во Клиничка болница Тетово. Извршен е увид...
grabezskgv

Ограбен тетовчанец на Партизанска

Вчера околу 01.15 часот во Скопје на бул. „Партизански Одреди“, од страна на неколку непознати лица извршено е разбојништво над А.С. (30) од Тетово, при што истите физички го нападнале и му одзеле мобилен...

Најчитани вести