четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 18

Tag Archives: тетовци

133243048

Повредени двајца тетовци со нож

Според неговите податоци И.К.(26) се здобил со неколку убоди со нож во вратот и грбот додека  И.К.(30) исто така со остар предмет задобил повреди на десната рака и вратот. Двајцата повредени со возило на...
Груевски меѓу тетовци, вети помош и изрази сочувство

ВИДЕО: Груевски меѓу тетовци, вети помош и изрази сочувство

Премиерот Никола Груевски кој синоќа итно отпатува во Тетово направи увид на теренот погоден од невремето и разговараше со  граѓаните. Груевски меѓу тетовци, вети помош и изрази сочувство на семејствата...
ginis-500

Двајца тетовци чекаат влез во Гинис

Симеон Златев – Моне со својот најмал етнолошки музеј, Горан Хаџи Иљоски – Чајка пак, со својот подвиг-со врзани очи на мотор, да ја извози едната лента од автопатот Тетово-Гостивар, пренесува телевизија...

Најчитани вести