петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 13

Tag Archives: тимјаник

opozarena-suma

Опожарена борова шума во село Тимјаник

Пожарот избувнал во местото викано Прогон. Како случај е пријавен во 16 часот, а бил изгаснат час и половина подоцна, околу 17:30. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанувањето на пожарот.

Најчитани вести