среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: Топло Време

sonce-oblaci

Скопјанка почина од топлото време

Четириесет и седумгодишна скопјанка починала како последица од топлото време, во близина на Градскиот парк, потврди Брзата помош. Таа заедно со своја пријателка излегле од климатизирана просторија...
soncevo-i-toplo-vreme-so-temperatura-do-37-stepeni

Британски метеоролози: Следната година ќе биде најтопла досега

Времето во светот следната година најверојатно ќе биде подеднакво топло и потопло од 2015-тата, што би значело дека тоа ќе биде најтоплата година досега, соопшти Британскиот метеоролошки институт, пренесува...

Најчитани вести