понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: тотенхем

anepa

Тотенхем на гости го потопи Лестер

Фудбалерите на Тотенхем го демолираа домашниот Лестер со 6:1 во четвртокот во заостанатиот натпревар од англискиот шампионат. Тотенхем го потврди второто место на табелата во една од најдобрите свои...
totenhem mancester

Тотенхем со победа се прости од „Вајт Харт Лејн“

Фудбалерите на Тотенхем Хотспур во последниот натпревар како домаќини на стадионот „Вајт Харт Лејн“ во историјата го совладаа Манчестер Јунајтед со 2:1 (1:0) во средбата од 37-то коло на англиската Премиер...
everton celzi

Челзи се приближува кон титулата, Тотенхем го одржува чекорот

Фудбалерите на Челзи направи уште едени чекор поблиску до освојувањето на титулата во англиското првенство, откако во средбата од 35-то коло на гости го совладаа Евертон со 3:0, додека во севернолондонското...
totenhem

Победи на Арсенал и Тотенхем

Во средбите од 34-то коло на англиската фудбалска Премиер лига играни во средата, победи забележаа лондонските клубови Арсенал и Тотенхем. Тотенхем славеше минимално со 1:0 на гости кај Кристал Палас...
matic cewlzi

Челзи со победата над Тотенхем е првиот финалист во ФА Купот

Фудбалерите на Челзи се првиот финалист во ФА Купот откако во полуфиналниот дуел со градскиот ривал Тотенхем во сензационален меч одигран на „Вембли“ славеа со 4:2 (2:1). Челзи во натпреварот кој е прогласен...
Стамбули се врати во Лига 1 - ќе игра во ПСЖ

ПСЖ го врати Стамбули во Лига 1

24-годишниот фудбалер вчера ги мина медицинските прегледи по што трансферот беше реализиран во целост, а ќе трае до 2020 година. Стамбули на Вајт Харт Лејн пристигна минатата сезона од Монпелје за сума...
tobiii

Тотенхем потпиша со белгиски репрезентативец

Белгискиот репрезентативец Тоби Алдерверелд официјално стана нов играч на Тотенхем за сума од 16 милиони евра. Алдерверелд минатата сезона ја помина на позајмица во Саутемптон каде импресионираше...
etienne_capoue

Капуе го прекина престојот на Вајт Харт Лејн

Англискиот премиерлигаш Ватфорд го комплетираше трансферот на Етиен Капуе од Тотенхем. Новиот член на елитното фудбалско друштво во Англија ќе плати рекордни 5,7 милиони фунти за францускиот интернационалец,...
lamela

Ерик Ламела го постигна “голот на годината”

Иако често сме сведоци на прекрасни голови, особено кога се работи за натпревари на највисоко ниво како оние во рамките на Лигата на Европа, сепак ремек-делото на Ерик Ламела вреди да се издвои. По една...
transparent-500

УЕФА ќе го испитува случајот во Белград

Навивачите на Партизан на синоќешниот меч против Тотенхем, во рамките од првото коло од Лига Европа, истакнаа транспарент со антисемитска парола поради кој клубот од Белград би можел да добие голема...
POKETINO E NOVIOT MENADZER

Покетино е новиот менаџер на Тотенхем

Младиот аргентински стручњак, Маурисио Покетино, прво поднесе оставка на функцијата менаџер на Саутемптон, а неколку часа подоцна и официјално беше именуван за нов предводник на лондонскиот премиерлигаш...
SERVUD RAZOCARAN CELNICI

Шервуд разочаран од челниците на Тотенхем

Актуелниот менаџер на Тотенхем, Тим Шервуд, откри дека е многу разочаран од клупските челници кои во ниту една ситуација не покажале некаков респект кон него, а и не ги респектираат резултатите кои...
DE BUR ODBRA TOTENHEM (1)

Де Бур го одбра Тотенхем пред Барселона

Актуелниот тренер на старо-новиот шампион на Холандија, тимот на Ајакс, Франк де Бур откри дека повеќе му се допаѓа идеата да биде менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, отколку тренер на каталонскиот...
poketino ne zainteresiran

Покетино (не)заинтересиран за понудата на Тотенхем

Актуелниот менаџер на Саутемптон, Маурицио Покетино, не даде конкретен одговор на прашањето дали и во новата сезона ќе биде предводник на популарните “светци” или ќе прифати една од неколкуте понуди...
de bur menaxer totehem

Де Бур сака да биде менаџер на Тотенхем

Актуелниот тренер на старо-новиот шампион на Холандија, тимот на Ајакс, Франк де Бур, откри дека е подготвен да седне на преговарачката маса и да разговара со сопственикот на лондонскиот премиерлигаш...

Најчитани вести