четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: тракторист

132324935

Тракторист загина во сообраќајка во Кумановско

Како што информира денеска Министерството за внатрешни работи, трактористот А.Д. (45) од здобиените повреди починал на местото на несреќата. Смртта ја констатирал лекар од Општа болница Куманово. Увид...
traktor1

Тракторист од кумановско го загуби животот

Вчера  во атарот на с.Кокошиње на патот с.Живиње-Куманово, дошло до несреќен случај во кој животот го загубил Борко Ј.(52) од с.Доброшање, кумановско. Имено, Борко Ј. управувајќи трактор изгубил контрола...
Загинал откако му се превртел тракторот

Загина тракторист

Осумдесет и едно годишниот Ѓорги Г. од беровското село Русиново вчера го загубил животот во несреќен случај. Додека го управувал својот трактор, изгубил контрола, по што тракторот се превртел, а од добиените...
traktor1-500

Загина тракторист во прилепско

Триесет и четири годишниот Горан Б. од прилепското село Секирци го загуби животот откако тракторот со кој управувал се превртел. Несреќата се случила вчера околу 22 часот на локалниот пат село Ропотово-Прилеп...
traktor

Загина тракторист кај Две реки

Тракторист паднал во провалија на местото викано Две реки откако загубил контрола над возилото. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека 49-годишниот Милче П. загинал на лице место откако...

Најчитани вести