четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 19

Tag Archives: трансмет

132324935

ВИДЕО: Вработените од Трансмет протестираа и пред СЈО

Сашо Делиланов, инжењер во Трансмет истакна дека од изречената мерка притвор за Сеад Кочан најмногу засегнати се неговите вработени од кои 90% егзистираат само од платата која што ја добиваат и нивната...
Компанијата Tрансмет добитник на меѓународната награда за градежништво

Tрансмет добитник на меѓународната награда за градежништво

Македонската компанија Трансмет доби меѓународната награда за градежништво за 2014 година на свечена церемонија која минатиот месец се одржа во Мадрид. Наградата беше доделена од GLOBAL TRADE LESDER’S CLUB (клуб...
transmet500

40 деца од СОС Детско село на летување благодарение на компанијата Трансмет

Четириесет деца од СОС Детското село успеаја да заминат на тринеделен незаборавен одмор во СОС летниот камп Калдонацо Италија, благодарение на градежната компанија Трансмет која ги обезбеди средствата...
ttransmett

ТРАНСМЕТ се вклучи во изградбата на делницата Кичево-Охрид

Покрај Гранит и Бетон, во изградбата на втората делница Кичево-Охрид, во изградбата на автопатот, се вклучува и градежната компанија ТРАНСМЕТ. Со кинеската компанија „Синохидро“ склучиле договор...
avtopatista

Повеќе од 1000 нови вработувања за изградба на најавените автопатиштата

Македонските компании Бетон, Трансмет и кинеската Синохидро имаат потреба од работници за изградба на автопатиштата Миладиновци-Свети Николе и Кичево-Охрид. Конкретно, Бетон има потреба од 280 работници...
slikacentar1

ФОТО: Ќе се гради модерен шопинг и деловен центар во Ѓорче Петров

За две години, Ѓорче Петров ќе добие современ центар и деловен и шопинг изработен по теркот на светски центри. Емпорио бизнис центар е резултат на јавно-приватно партнерство помеѓу општината Ѓорче...

Најчитани вести