среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: трст

Pedocin-5

Последната плажа во Европа раздвоена за мажи и жени

Плажа во Трст, стара 114 години, е своевидна институција која се претставува како последната плажа во Европа на којашто мажите и жените се капат одвоено, иако, како што се чини, на задоволство на двата...
mama evropa

На филмски фестивал во Трст, Македонија со повеќе филмски проекти

На 25 тото издание на фестивалот во Трст, Италија (Trieste, 17-22 Јануари 2014) Македонија се претставува со повеќе филмски проекти. Во официјална конкуренција на документарни филмови учествува филмот „Мама...

Најчитани вести