понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: увид

gruevski-misajlovski-uvid-640x404

Груевски изврши увид на градежните работи на патниот правец Скопје – Куманово

Деновиве почна реконструкција на патниот правец Скопје – Куманово, додека од Куманово кон Скопје се 98 отсто завршено. За неколку недели ќе биде 100 отсто завршено Куманово – Скопје и ќе биде пуштен во...
список

Се прави увид на Избирачкиот список, отворени дополнителни канцеларии

За вршење јавен увид во ИС и за пријавување на граѓаните со спорни записи, ДИК отвори дополнителни канцеларии во 17 општини каде што нема свои подрачни одделенија или канцеларии. Од 8:30 до 19 часот отворени...
uvid

По серијата земјотреси до вчера напладне извршен увид за стабилноста на 71 објект

Институтот за земјотресно инженерство (ИЗИИС) досега извршил проценка на стабилност на 71 објект по серијата земјотреси што од неделата се регистрираат во скопското епицентрално подрачје. Екипите...
Завршени 64 проценти од автопатот Демир Капија-Смоквица

Завршени 64 проценти од автопатот Демир Капија-Смоквица

Завршени 64 проценти од автопатот Демир Капија-Смоквица, дел од Коридорот 10. Најголем напредок од 97 проценти има кај изградбата на подпатниците, реализацијата на изградбата на тунелите е 80,86 проценти,...
118988985

Груевски на увид во градежните работи на ПЕТ-Центарот

Премиерот Никола Груевски денеска ќе направи увид во градежните работи за изградба на Центарот за позитронска емисиона томографија – ПЕТ-Центар, во кругот на Градската општа болница „8 Септември“. ПЕТ...
kosovo-izbori

Увидот во Избирачкиот список трае до полноќ

Сите граѓани кои што сакаат да извршат увид во Избирачкиот список, за претстојните избори, тоа ќе може да го направат до ноќеска на полноќ.Увид во избирачкиот список имаат и гласачите од дијаспората,...
lokalni-izbori

Започнува увидот во Избирачкиот список

Од денеска па се’ до седми март ќе трае увидов во Избирачкиот список, за претстојните претседателски избори, во кој што се впишани еден милион 787 илјади и 350 граѓани, од кои 68 илјади и 704 лица се водат...

Најчитани вести