среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: вардар

chedo

Јаневски доби потврда од УЕФА да го води Вардар од клупата против Фенербахче

На натпреварот со Фенербахче, утре во Скопје, на клупата на Вардар ќе биде Чеде Јаневски, откако и УЕФА го потврди како нов тренер на шампионот на Македонија По оставката на Гоце Седлоски, веднаш во Скопје...
shkendija

Шкендија подобра од Вардар, Работнички и Ренова ги поделија бодовите

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот шампионат. Фудбалерите на Ќатип Османи...
fans-fenerbahce-ulker-istanbul-eb14

„Комити“ упатија повик до навивачите на Фенербахче

Навивачката група „Комити“ во своето соопштение испрати порака и до фановите на Фенербахче кои ќе дојдат во Скопје, во заднината на превирањата околу цената на влезниците и најавата дека македонскиот...
Фото: Гол.мк

„Комити“ со порака до Самсоненко: Не можете да си одите од Вардар, зошто влеговте во него со срце и со душа

Откако претходно во петокот Сергеј Самсоненко најви дека поради серијата напади и навреди врз неговата личност и покрај незапаметените успеси за македонскиот клупски спорт ќе се повлече од финансирањето...
Komiti-7-615x400

„Комити“ се јавија со официјално соопштение!

Навивачката група „Комити Скопје“ се јави со свое соопштение и ги повика сите верни членови и оние на кои боите на Вардар им се драги, да го исполнат стадионот на дуелот против Фенербахче, откако успеаја...
sergej-samsonenko

Сергеј Самсоненко се повлекува од Вардар

Рускиот милионер и прв човек на Вардар, Сергеј Самсоненко со писмо и се обрати на јавноста во Македонија во кое изјави дека оваа сезона ќе биде последна за него како предводник на македонскиот спортски...
vardar-fenerbahche

Објавени цените за влезниците за мечот Вардар – Фенербахчене

Од среда (09.08.2017 година) почнува продажбата на билети за натпреварот од плеј-офот од Лигата на Европа помеѓу Вардар и Фенербахче кој што ќе се игра на 17-ти август на „Телеком Арената” во Скопје. Цената...
vardar jegunivce

Зголемено нивото на Вардар кај Јегуновце

Двојно зголемен во однос на просекот за август е водостојот на реката Вардар кај Јегуновце, покажуваат денешните хидролошки мерења. Како што соопшти УХМР, минимално покачување на нивото има и на Вардар...
zdrepka-liga-evropa-640x360

Вардар и Шкендија ги добија противниците, Фенербахче и Милан доаѓаат во Македонија

Македонските фудбалски клубови Вардар и Шкендија ги добија противниците во плејофот од Лига Европа. Ждрепката за плејофот од Лига Европа се одржа во петокот  во седиштето на УЕФА. Македонскиот фудбалски...
vardar

Вардар во Копенхаген по историски успех во Лигата на шампионите

Македонскиот првак Вардар вечерва во данска против Копенхаген го игра реванш мечот од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите. Вардарци во овој меч ќе влезат со минимална предност од 1:0...
vardar

ЈП ПОЦ им овозможи бесплатно паркирање на членовите на ФК Вардар во Општина Центар

Денес потпишавме договор за соработка со најтрофејниот фудбалски клуб во Македонија ФК „Вардар“, објавија од јавното претпријатие ПОЦ. Со овој договор, ЈП ПОЦ обезбедува бесплатно паркирање на територијата...
fudbal

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло во Лигата на шампионите

Вардар се пласираше во третото квалификациско коло во фудбалската Лига на шампиони. Македонскиот првак триумфираше со 3-1 против Малме на возвратниот реванш во Струмица, откако ремизираше на првиот...
vardar

Вардар ќе ја брани титулата во ЛШ против Барселона и Лазаров, Металург во групата Д

Македонскиот и европски ракометен шампион Вардар во следната сезона во Лигата на шампионите ќе игра во Групата А во којашто ривали ќе му биде меѓу другите и шпанскиот гигант Барселона која ја елиминираше...
vardar-od-vtoriot-baraban-vo-zhdrepkata

Ракомет: Вардар од вториот барабан во ждрепката за ЛШ

На четири дена пред ждрепката за групите во Лигата на шампионите, Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави и барабаните од каде ќе се влечат ривалите за една од двете најквалитетни групи. Вардар...
12474-shampionot-pochna-so-treninzi-vo-avstrija

Малме противник на Вардар во квалификациите за фудбалската Лига на шампионите

Во рамките на второто квалификациско коло од Лигата на шампионите, македонскиот фудбалски шампион Вардар ќе патува во Шведска каде што ќе се сретне со екипата на Малме, откако во понеделникот беше...

Најчитани вести