недела, 28 мај 2017  |  Вести денес: 2

Tag Archives: видео

dron

МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ СЕ ВЕЕШЕ НА ДРОН: Граѓаните бараат отфрлање на платформата и нови избори

Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“, која протестира за отфрлање на Тиранската платформа и одржување на нови...
kosa-7-681x383

Винтиџ-пунџа: За елегантни дами со стил (ВИДЕО)

Ниско завиткан кок е класика меѓу фризурите, бидејќи е чест избор на припадниците на благородничките семејства, како во минатото, така и денес. Станува збор за винтиџ-фризура, која се’ уште е актуелна...
frasno ubistvo

Расна нетрпеливост причина за пукањето во Калифорнија со три жртви (ВИДЕО)

Тројца белци се убиени а еден е ранет во пукање во градот Фресно во сојузната американска држава Калифорнија, а причината за тоа не е тероризам туку расна нетрпеливост, изјави во средата челникот на...
_95078309_gettyimages-627539862

Моменти кога паметните телефони не се најпаметен избор (ВИДЕО)

Во светот се’ повеќе расте зависноста од користењето на паметни телефони, но со тоа,  во прогресија се бележат и повеќе несреќи, предизвикани токму од опседнатоста од овие уреди. Секојдневна слика...
roterdam-640x418

Еве како холандската полиција се справува со турските демонстранти

Холандската полиција, во текот на ноќта, ги растера демонстрантите, приврзаници на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, од пред турскиот конзулат во Ротердам. Тие протестираа откако на турската...
јана

Јана со „Dance Alone“ ќе ја претстави Македонија на Евровизија (ВИДЕО)

„Dance Alone“ е насловот на Евровизиската песна со којашто Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62-тото издание на Изборот на Песна за Евровизија коешто ќе се одржи во Киев, Украина од 9 до 13 мај. Јана...
energetski-efikasen-dom

Енергетската ефикасност е од големо значење за граѓаните и за животната средина (ВИДЕО)

На овогодинешниот Саем на градежништво посебен фокус е ставен на енергетската ефикасност. Објектите трошат околу 40% од енергијата и 40% од ресурсите кои се произведуваат на глобално ниво и поради тоа...
16832045_593772487498567_7585984929818368708_n

Македонскиот народ во одбрана на јазикот (ВИДЕО)

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ која секојдневно организира протести за зачувањето на унитарноста  на Република Македонија, денеска на нејзината фејсбук страницата објави видео...
bebe-650x396

Како вашето бебе да престане да плаче за неколку секунди? (ВИДЕО)

Др. Роберт Хамилтон, педијатар од Санта Моника, открил начин како да смирите бебе што плаче за само неколку секунди. Хамилон ја снимил својата метода за смирување. Техниката е многу едноставна и ефикасна. Првиот...
apsenje-seat-infomaks-768x361

Братот на Есад Рахиќ фатен со дрога во рака пред АБЦ! (ВИДЕО)

Братот на Есад Рахиќ, поранешен пратеник во Собранието на Р.Македонија од редовите на СДСМ, Сеад Рахиќ вчеравечер е уапсен во рација на полицијата заедно со уште две лица, под сомнение дека организирал...
Untitled

Оваа Украинка ќе ве излуди со танцот на шипка (ВИДЕО)

Анастазија Соколова стекна светска слава со учеството во британската верзија на шоуто „Јас имам талент“, со нејзиниот неверојатен талент за танц околу шипка.Таа својот талент во меѓувреме го доведе...
централа

Експолозија во француска нуклеарна централа

Францускиот весник „Вест Франс“ денеска објави дека се случила експлозија во нуклеарната централа Фламанвил. Централата се наоѓа во северозападна Франција. Експлозијата се случила во машинската...
beskucnik

Видео: Оние кои немаат, први ќе поделат со другите (ВИДЕО)

Кратка снимка во која бездомник со случаен минувач дели храна го воодушеви светот. На ЈуТјуб е поставена видео-снимка на која е една кратка приказна за вистинската човечка добрина. На почетокот на снимката,...
склек

Еден ваков склек заменува 10 обични, како да го направите (ВИДЕО)

Грешката што луѓето ја прават додека ја прават оваа вежба е тоа што ги виткаат колената. Затоа треба да внимавате колената да ви бидат рамни. Ако сакате да трошите многу помалку време за вежбање, а да...
фризура

Десет неодоливи фризури за девојчиња (ВИДЕО)

  За вашето девојче да изгледа магично и да биде горда на својата фризура,  не е неопходно да поседувате фризерски вештини. Постојат едноставни фризури кои ќе му се допаднат на секое девојче кои и...

Најчитани вести