среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 38

Tag Archives: воена интервенција

venecuela

Латинска Америка ја отфрли заканата на Трамп за Венецуела со воена операција

Откако со месеци го напаѓаа непопуларниот левичарски претседател на Венецуела, Николас Мадуро, државите од Латинска Америка силно се спротиставија на американската закана со воена интервенција во...
venecuela vlada

За Венецуела „лудост“ е изјавата на Трамп за воена интервенција

Венецуелскиот министер за одбрана Владимир Пардино Лопез ја нарече лудост изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп кој рече дека САД не исклучуваат воена операција за да се реши неколкумесечната...
© AFP 2017 / Mandel Ngan

Трамп ѝ се закани на Венецуела со воена операција

САД имаат „многу варијанти“ и не ја исклучуваат воената операција за да се реши ситуацијата во Венецуела, изјави американскиот претседател Доналд Трамп. „Имаме многу опции (за средување на ситуацијата)...

Најчитани вести