понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Tag Archives: WikiLeaks

asans izvestaj on

Шведското обвинителство ја запре истрагата против Асанж

Шведските обвинител објавија во петокот дека е се откажат од истрагата по обвинувањата за силување против Австралиецот Цулијан Асанж со што завршува седумгодишната правна сага против основачот на...

Најчитани вести