среда, 7 декември 2016  |  Вести денес: 0

Tag Archives: заев

пишев

Пишев: Македонија не заслужува да има премиер како Заев

Заев на своите промотивни видеа се претставува како човек кој доаѓа од чесна фамилија. Го повикувам да одговори за чесноста на неговата фамилија- дали татко му на Заев има судска пресуда за крадење...
политика

„Дневник“: Заев ќе си оди од политиката ако ги изгуби изборите

И пред претстојните избори на 11 декември лидерите на СДСМ, ДУИ и на ДПА, Зоран Заев, Али Ахмети и Мендух Тачи, на прва ветуваат дека доколку изгубат на изборите, ќе се повлечат и од лидерската позиција...
пишев

Пишев: Заев ветува и не остварува

Ова на денешната прес конференција го истакна кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Васил Пишев Зоран Заев по истиот пример како и пред струмичани, сега пред сите граѓани на Република Македонија, шета...
црвенковски

Милошоски: Шекеринска успеа да му направи сопка на Црвенковски, следен е Заев

СДСМ уште пред да почнат изборите се откажаа од Демир Хисар и нивниот кандидат го ставија на далечното 14 место. Во Демир Хисар ќе направиме прочистителна станица, ќе го обновиме и реконструираме патот...
133460742

ВИДЕО: Кантонизација според визијата на Заев: Едно село е кантон

Првиот чекор што мораме да го направиме е да направиме уште поголема децентрализација, да ги создадеме регионите. Треба да бидеме растеретени дали има некоја делба по некој процент или математики....
ѓорче

И во Ѓорче Петров собир на СДСМ накитен со албански знамиња

Собирот го направиле на 26 ноември попладне во домот на културата во Ѓорче Петров како дел од планираните предизборни активности на коалицијата предводена од СДСМ.
албанците

“Либерал”: Заев ќе им даде еднаков статус на Албанците и ќе ги уназади Македонците

Албанците од пј Р Македонија се договорени со лидерот на социјал-демократската партија Зоран Заев да им даде статус на еднаквост и заедничко владеење на националните заедници, што претставува сериозно...
албанија

Заев ја отвори Пандорината кутија – Во Тирана на мала врата ја формира „Голема Албанија“

Во Тирана на мала врата формирана „Голема Албанија“. По  повод обележувањето на независноста на Албанија и Денот на албанското знаме во Тирана е формирана Унија на албански општини во регионот. Во...
јакимовски

Јакимовски: Чесниот Заев да одговори дали ми бараше 250 илјади евра

Побара Заев да му одговори дали барал од него 250 илјади евра. – Ми даде ливче или не? Кога ќе го покажам ливчето сите графолози на светот нема да те спасат, рече претседателот на ГРОМ одговарајќи на...
партија

Јакимовски: Заев е најголем предавник на македонските национални интереси

-Знаете како, прашањата на двојазичност, бинационална држава се прашања што ќе се дискутираат, ќе се дебатираат. Во крајна линија тој ги лаже албанските гласачи затоа што за таква работа е потребно двотретинско...
двојазичност

„Република“: Заев турка двојазичност која треба да важи само за Македонците

Заев денес вели немал што да изгуби со двојазичноста. И во право е. Заев ќе загуби ако не ја спроведе агендата на СОРОС од надвор. Ќе го загуби тоа што го земал за спроведување на оваа агенда, ќе ги загуби...
радикалите

Радикалите на Заев најактивни на терен: Зекири и Адеми во борба по албански гласови

Со одлуката на Зоран Заев, новинар кој се залага за „слободно и независно“ новинарство, новинар со изразити радикално-исламистички ставови да стане висок партиски функционер и рамо до рамо со Едмонд...
заев

Груевски: Глас за СДСМ е глас за насилство, деструкција, глас за Вицето, кантонизација и двојазичност

Тие немаат програма, продолжи Груевски, тоа што го нудат е препишан памфлет. -Си смислувале проекти и ги вметнале во нивниот памфлет кој го нарекуваат план за живот. Како да не прошетале никогаш надвор...
110431326

Република: Како Заев, Сорос и албанските радикали кроеја пеколен план на Македонија

Пред нашите очи се одигрува историско велепредавство на Македонија. Државата создавана со векови СДСМ ја продава на панаѓур, во чајџилници, на сокаци, во штабови и на прази плоштади. Висока е цената,...
заев

(ВИДЕО) Заев: Реално 90% од богатството на Заеви е создадено додека ВМРО-ДПМНЕ е на власт, зарем живот е ова?

Капиталот е проценет, не знам, на некои 6-7 милиони евра – вели скромно Заев како да зборува за килограм-два пиперки. Податоците велат дека се работи за двојно повисок износ, а самиот Заев е горд што 90%...