четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 0

Tag Archives: заев

mercedes_zaev

„Инфомакс“: Шеќеринска и Заев се возеа во скапиот „Мерцедес“ цел ден – ексклузивна снимка!

Кој се развозува во скапиот блиндиран Мерцедес С600, сопственост на МВР во вредност од 585.000 евра изгребан од мачки, кој пред една недела т.н. министер за внатрешни работи Оливер Спасовски го презентираше...
zaev-mrtv

Заев ветуваше просечна плата од 500 евра, а сега тврди дека тоа веројатно ќе се остварело за неколку години

Заев вечерва директно ретерираше од изборните верувања и во вториот ден работен ден им соопшти на граѓаните дека дури за неколку години можеле да се очекуваат економските придвижувања. На прашањето...
robert_popovski-500

Министерот Роберт Поповски барал уредниците на Алфа и Нова да не одат на интервју со Заев

Министерот за пропаганда и перење мозок Роберт Поповски имал спрецијално барање уредниците на телевизија Алфа и телевизија Нова да не одат на интервју кое го подготвува националниот сервис, пишува...
18928403_10212190706990122_1991214167_n

Кој е Зоран Башановиќ, „специјалниот“ советник на Зоран Заев и за што

Српскиот портал Курир неодамна објави дека новиот македонски премиер Зоран Заев веднаш по добивањето на мандатот меѓу привите честитки што ги добил била од неговиот „специјалниот советник“ Зоран...
izjava zaev

Сериозна осуда за пукањето врз Тодоров, тоа што се случи е недозволиво, изјави Заев одговорајќи на новинарски прашања

Го осудувам ваквиот начин. Не ги знам деталите, Оливер Спасовски ме информираше дека се работи за некое физичко лице кое што директно посегнало по пиштол, рече во четвртокот новиот премиер Зоран Заев...
besa

БЕСА: Владата на Заев е полна со корупција и криминал

Зеќирија Ибрахими од Движењето БЕСА денеска од Собраниската говорница обвини дека владата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев е полна со корупција и криминал. Тој го праша Заев каква машина за перење има...
zaev izbor govo

Заев реизбран за лидер на СДСМ

Ова е голема обврска, ќе продолжам да работам, за да докажеме дека ќе имаме подобра иднина за сите, без разлика на различностите, рече во своето обраќање лидерот на СДСМ, Зоран Заев, веднаш по реизборот. Социјалдемократите ...
заев

Заев му се извинил на Вучиќ за „неумесните“ изјави

Мандатарот и лидер на СДСМ, Зоран Заев изјавил синоќа во Брисел дека му се извинил на српскиот премиер Александар Вучиќ, кого неодама го нарече „националистички водач кој се делкарира како лидер во...
Brisel vecera

Заев по вечерата со Могерини: Ќе ги развиваме перспективите кон ЕУ

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, мандатар за состав на новата влада на Р.Македонија оствари работна посета на Брисел, на којашто имаше одделна средба со високата претставничка за надворешна и...
aleksandar pandov

Пандов: Не верувам во документот за гаранции на Заев (ВИДЕО)

„Не верувам во документот за гаранции на Заев“, изјави аналитичарот Александар Пандов во вестите на ТВ Нова. Тој додаде дека бил изненаден од увереноста на претседателот Ѓорге Иванов дека со давањето...
mandat

Заев е првиот мандатар во историјата кому се бараат гаранции за државата (ФОТО)

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев е првиот мандатар на кого му се бараат гаранции за заштита на унитарноста и суверенитетот на државата. Откако ги потпиша гаранциите, Заев денеска го доби мандатот за...
817B27CD-F1FA-4959-8599-6A6605D4EE83_w1023_r1_s

Заев уверен дека ќе ја формира владата пред истекот на рокот од 20 дена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, најави дека очекува да ја состави новата влада пред истекот на рокот од дваесет дена, откако претходно во средата Претседателот Ѓорге Иванов му го додели мандатот. Зоран...
Зоран Заев изборни измами СДСМ

Журнал: Заев им ветува слобода на криминалци и осомничени за трговија со дрога од Идризово

Лица со криминални досиеја, осомничени за криминали биле во постојана комуникација со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пишува порталот Журнал. -Братот на Есад – Еско Рахиќ, Сеад – Сетко Рахиќ осомничен...
gruevski

Груевски: Заев се обидува да ги заплаши судиите за да се заштити себеси

Изјвите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, за промени во судството претставуа заплашување на судиите и заштита од постапките коишто се водат против него, и тоа не смее да се случи, повторно да завладеат...
zaev

ПАРТИЗАЦИЈА НА СУДСТВОТО НА ПОВИДОК: Заев најавува чистка во судовите и реизбор на судии

Тој во интервју за Радио Слободна Европа, изјави дека следува распуштање на судството и реизбор. – Ветивме и чиста ни е состојбата по ова прашање – распуштање на судството и негов реизбор, изјави Заев. Ова...

Најчитани вести