среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 46

Tag Archives: закон за благосостојбана домашни миленичиња

Правила за сопствениците на домашни миленичиња

Правила за сопствениците на домашни миленичиња

Согласно Законот за заштита и благосостојба на животните како основно правило е дека сопствениците  не смеат да ги напуштат домашните миленици, пишува „Правдико“ Забранети се хируршки интервенции...

Најчитани вести