понеделник, 24 април 2017  |  Вести денес: 47

Tag Archives: зоран заев

ljupco-palevski

Палевски: Веселата математика на Заев е немање стратегија за освојување на власт

Веселата математика на Заев е немање стратегија за освојување на власт, искоментира во анализа на ТВ НОВА, поранешниот претседател на градската организација на СДСМ, Љупчо Палевски во однос на изјавите...
ostreni-640x348

Острени: Заев не ја дели албанската платформа од таа што ја понуди како владина

Потпретседателот на Собранието Гзим Острени, најавува дека албанските пратеници нема да ја гласаат владината програма доколку таму не се вградени елементите од Тиранската платформа. -Јас мислам дека...
gruevski

Груевски: Заедно со народот нема да дозволиме спроведување на Тиранската платформа

ВМРО-ДПМНЕ и народот нема да дозволат спроведување на тиранска платформа, преуредување на државата и крајната цел промена на името на сценариото што го спроведува СДСМ со албанските партии, порача...
Зоран Заев Џес Бејли

Што било договорено на тајната средба на Бејли со Заев?

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, имал тајна средба со американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли, завчера попладне, дознава НетПрес. Нашите извори велат дека средбата се случила во седиштето на СДСМ...
zaev.jpg-500

ФОТО: Законите не важат за Зоран Заев

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев го остава своето луксузно Ауди А8 каде сака и како сака. Оваа фотографија покажува дека законите важат за сите исто, освен за Заев, пишува порталот „Курир“. Луксузното...
Џес бејли Зоран Заев

Бејли ги теши Зоран Заев и СДСМ по шлаканицата од Европскиот совет

Амбасадорот на САД во Македонија, Џес Бејли, упорно ја игнорира неутралноста која мора да применува како дипломат и да не се меша во внатрешните работи на државата каде е на служба, и по кој знае кој...
Иванов Туск

Студен туш од Доналд Туск за Зоран Заев и СДСМ

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, вчера за време на својата посета на земјава, порача дека Македонија и натаму има евроатлантска иднина, но оти мора сама да ја реши политичката криза. Првиот...
133628443

Како бесрамниот лажго стана капацитетен човек? Заев повторно лаже и се плука себеси! (ВИДЕО)

Имено, пред помалку од година ипол, Талат Џафери за Зоран Заев беше бесрамен лажго кој на отворена сцена ја манипулирал јавноста со невистини. Сега, истиот тој Талат Џафери од истиот Зоран Заев е претставен...
vucikj-posetа-srebrenica

Вучиќ: Колку Западот го поддржува Заев, толку Путин не е на таа страна

Големите сили повторно ги одмеруваат силите на овие простори поради што е сосема логично што ситуацијата во регионот беше тема за која најдолго разговаравме со рускиот претседател Владимир Путин,...
07F7DED5744395439E6289986F7F7E4C

Хан не му ветил на Заев отворање на поглавјата 23 и 24 штом ќе формира влада

Не е точно дека еврокомесарот за проширување Јоханес Хан на последната средба со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ветил отпочнување на преговорите, односно отворање на поглавјата 23 и 24, како што изјави...
0-67

Заев убедува дека Македонија нема да се редефинира, партнерите го демантираат

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако се фати на орото со платформата на албанските партии, од петни жили се обдува да го „смири“ македокиот народ дека иако на јавноста и’ се добро познати сеператистичките...
zaev-oliver-spasovski

Заев повторно на распит во Обвинителство

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска треба да дојде во Основното јавно обвинителство за случајот што го отвори ова Обвинителство за злоупотреба на средства за финансирање на изборна кампања. Заев денеска...
gruevski

Груевски: Подготвени сме и на лична жртва, Заев само нека се откаже од платформата и ќе ја поддржиме неговата малцинска власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во гостувањето во Дневникот на Канал 5 коментирајќи ја актуелната политичка ситуација истакна дека е подготвен и на лична жртва, само Заев да ја остави Македонија...
gruevski-dnevnik

Груевски: Заев не отстапува од пазарењето со националните и државните интереси, бидејќи е заглавен во криминал

Причината зошто Зоран Заев не отстапува е многу јасна. Тој е длабоко заглавен во криминал со конкретни случаи, на пример случајот „Поткуп“. Тој е фатен жив како бара мито и како кажува дека на сите...
gruevski-zaev

Анкета: Груевски со речиси двојно поголема доверба од Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски има речиси двојна предност во однос на довербата кај граѓаните споредено со претседателот на СДСМ Зоран Заев. Најновите резултати од анкетата на Институтот за...

Најчитани вести