четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Тајфунот Расмусен однесе 38 животи на Филипините

9234golema

Поврзани вести

Тајфунот Рамасун кој ги погоди Филипините однесе 38 жртви покажуваат најновите податоци.

Околу два милиони луѓе во филипинскиот главен град Манила и во источните филипински провинции се без електрична енергија.

Ветрот достигнал брзина од 185 километри на час.

Осум лица се водат како исчезнати.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести