петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Тајланд: Пожар во училиште, најмалку 17 девојчиња загинаа

Синоќа зградата била опфатена со пожарот. Во неа имало 38 ученички на возраст меѓу пет и 12 години.

Тајланд: Пожар во училиште, најмалку 17 девојчиња загинаа

Тајланд: Пожар во училиште, најмалку 17 девојчиња загинаа

Последни вести

Најмалку 18 ученiчки загинаа, а седум се повредени при пожар во училиште во северен Тајланд, сопшти денеска локалната полиција, јавува ДПА.

Синоќа зградата била опфатена со пожарот.  Во неа имало 38 ученички на возраст меѓу пет и 12 години.

Во катастрофата, 17 девојчиња загинаа, а седум деца се повредени и префрлени во болница, при што состојбата на три од нив е критична.

160523105648-04-thailand-school-fire-exlarge-169

Причините за пожарот се уште не се познати, а истрагата е во тек.

Најчитани вести