петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

„Тајмс“ го прогласи Путин за „човек на годината“

RUSSIA-POLITICS-PUTIN

Поврзани вести

Влијателниот британски весник „Тајмс“ го прогласи рускиот претседател Владимир Путин за „човек на годината“, пренесе „ИТАР-ТАСС“.

Весникот посочува дека 2013-та беше година на големи достигнувања за државниот глава на Русија.

Како едни од позначајните достигнувања се вбројуваат, ставот на Москва во врска со ситуацијата во Сирија, политиката на Русија кон Украина, односи на претседателот со опозицијата во самата федерација.

„Владимир Путин и ја врати на Русија нејзината некогашната нејзина сила“, нагласува „Тајмс“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести