Магазин

Тајните за младиот изглед на Моника Белучи

Тајните за младиот изглед на Моника Белучи

Кога некој зад себе че остави половина век живот, а сеуште го привлекува вниманието како од страна на машката, така и од женската популација, тогаш секако заслужува внимание. Ги откриваме тајните на Моника Белучи!

Италијанската филмска дива Моника Белучи на 30-ти септември во 2015-тата година наполни 51 година. Таа е една од најсексапилните жени на сите времиња, што никогаш не прифатиле хируршки интервенции, а еве кои се нејзините тајни за младешкиот изглед.

  1. Тајната за нејзиниот изглед

Освен на генетиката, оваа Италијанка својот младешки изглед му го должи и на фактот дека никогаш не се шминкала премногу нападно. Дури и во секојдневниот живот таа користи блага крема за лице, малку маскара и кармин што никогаш не е нападен. И тоа е тоа. Инаку, таа позната по изреката дека брчките се подобри од пластиката.

  1. Прв пат под рефлектори

Моника станала модел кога имала само 13 години. Тогаш позирала за еден локален фотограф, ентузијаст.

  1. Наместо адвокат – модел

beluci-dolce

Белучи прво сакала да стане адвокат, но не и’ било судено: студиите морала сама да ги плаќа, па се издржувала со моделинг и манекенство. На 24 години се преселила во Милано, каде потпишала договор со една од поголемите агенции – Елит Модел. Година дена подоцна се појавила во првата голема ревија за модната куќа Долче и Габана, како и во француското издание на магазинот „Ел“.

  1. Жена за сите времиња

Еден од најпознатите машки магазини во светот, „Менс Хелт“ ја стави Моника Белучи на топ листата на 100 те најубави жени на сите времиња, додека во 2002-та беше прва на листата на најпожелни жени во светот.

  1. Доцна влегла во светот на глумата

Нејзината актерската кариера почнала од 1991-та година (во филмот La Riffa). Пет години подоцна таа беше номинирана за најдобра споредна женска улога во филмот Апартман. По ова, неа мошне често ја гледаат во Холивуд. Врвот на кариерата (пред улогата во филмот на Кустурица и во новиот Џејмс Бонд) го доживеа во Последното искушение на Христос и во трилогијата Матрикс.

    1. Полиглот