среда, 28 јуни 2017  |  Вести денес: 24

ФОТО: Тајван доби религиозен објект во форма на чевел

crkva-stikla-1

Последни вести

Тајван доби религиозен објект во форма на чевел. Објектот е висок околу 17 метри, а целосно е изработен од стакло.

crkva-stikla-2

Како што пренесува британски „Сан“, Црквата на Пепелашка, како што ја нарекуваат официјално ќе биде отворена следниот месец, а веќе е посетена од илјадници лица.

crkva-stikla-3

Властите во Будaи, во југо-западен Тајван се надеваат дека црквата која е направена од 320 парчиња стакло ќе ги привлече двојките што бараат невообичаени венчавки.

Најчитани вести