недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тајзи за прв пат ќе настапи во Италија

tajziiiii

Последни вести

Тајзи во сабота, на 25-ти ќе настапи во Пјаченца-Италија, во Дискотеката Авиља.

Инаку, ова е прв пат во неговата кариера, Тајзи да настапи надвор од границите на Македонија.

Тој во меѓувреме неуморно работи и се подготвува за престојниот, солистички концерт во Скопје, кој ќе се одржи на 29-ти ноември во Универзалната Сала.

Од Иноватива Груп најавуваат дека ќе има и интересни гости и очекуваат голема заинтересираност за истиот. Продажбата на картите за концертот на Тајзи се во ограничен број и веќе во продажба преку дистрибутивната мрежа на МКTickets. Картите во месец Октомври се со промотивна цена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести