петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Такопина: Има заинтересирани за инвестирање во Болоња

jo-500_thumb_medium380_0

Последни вести

Новиот претседател на Болоња, Џо Такопина, јавно ги коментираше шпекулациите дека Коби Брајант и Марко ди Ваио ќе инвестираат во клубот.

Такопина, американски адвокат, е на челото на целата група која го купи италијанскиот клуб.

„Нашите напори да ја препородиме Болоња ќе бидат константни бидејќи сакаме клубот да го вратиме на врвот. Веруваме во иднината и нашиот проект е долгорочен“, вели Такопина.

„Повторно ќе продаваме сезонски влезници затоа што ни се важни навивачите. Сакам да им порачам дека нашите сонови се и нивни“, рече Такобина, а освен него на конференцијата присуствуваше и некогашниот играч на Болоња и на Монтреал Ди Ваио.

„Многу нешта се кажано во претходните денови. Ако ме прашувате за потенцијалните партнери, постојат некои имиња, но уште ништо не е сигурно, одговори Такопина на прашањето дали меѓу инвеститорите е и кошаркарот на „Лејкерс“ Коби Брајант, пренесува порталот „Фудбал Италија“.

По осум кола, тимот на Болоња е на петотто место во Серие Б, втората италијанска фудбалска лига.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести