сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Таксист мета на разбојници: Му се заканиле со нож и го ограбиле

Таксист од Кичево вчера бил мета на разбојници.

g_noz

Поврзани вести

Разбојници му се заканиле со нож на таксист и му одземале 1.800 денари.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера, околу 18.45 часот 27-годишниот таксист А.М. од Кичево бил нападнат од двајца разбојници.

Разбојниците побарале од него, како вработен во такси компанијата „Сити“ да ги пренесе до Раштани, но на патот од Кичево кон селото тие му се заканиле со нож и му одземале 1.800 денари, по што избегале.

Се преземаат мерки за откривање на разбјниците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести