вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Таксист од Битола подигнал пари од картички заборавени во автомобил

Битолски таксист си заработи кривична пријава бидејќи наместо да пријави изгубен паричник, тој украл пари од платежните картички во него.

pari

Поврзани вести

Според информациите од Министерството за внатрешни 37-годишниот В.Х., таксист од Битола заработи кривична пријава бидејќи трошел туѓи пари.

На 27 октомври тој во таксито пронашол паричник.Наместо да го пријави за загубен и да го пронајде неговиот сопственик, алчниот таксист го зел со себе. Потоа, од платежните картички успеал да подигне 23.000 денари.

Битолачанецот се товари за „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести