сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Таксист удрил полицаец со вратата од возилото

IMG_3316

Поврзани вести

Педесет и едногодишниот К.Р. од Куманово доби кривична пријава бидејќи нападнал полицаец кој бил на должност.

Пријавениот бил непрописно паркиран со такси возило, по што од страна на полицијата бил предупреден да се тргне со возилото, но истиот се спротивставил и со вратата од возилото удрил еден полицаец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести