вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Таксист возел Сиријци, сите се приведени

taksi

Последни вести

Во близина на Неготино полициски службеници сопреле такси возило „мерцедес“ управувано од Г.Г.(47) од Скопје.

Во него биле пронајдени двајца сириски државјани. Возачот и странските државјани се приведени за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести