сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Тактист претепан во Тетово

Таксист претепан во Аеродром – има ли поврзаност со смртта на Стефани?

Таксист претепан во Аеродром – има ли поврзаност со смртта на Стефани?

Последни вести

Четириесетгодишниот Н.Џ. вчера бил нападнат на улицата „Маршал Тито“  додека чекал патници.

Дваесет и деветгодишниот И.Н. заедно со своите браќа Б.Н.(28) и Р.Н.(25) го нападнал Н.Џ. со дрвен предмет нанесувајќи му удари во пределот на главата и телото.

Повредениот е пренесен во медицинскиот центар во Тетово за укажување на лекарска помош.

По превземени мерки осомничените се пронајдени и приведени, извршен е разговор и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Најчитани вести