петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Талант Душебаев се договри со Киелце

td

Поврзани вести

Иако се најавуваше како големо засилување на клупата на македонскиот ракометен шампион Вардар, шпанскиот тренер Талант Душебаев се договори со полскиот шампион Виве Тарги Киелце, објави клубот на својата интернет-страница.
Наведено е дека Душебаев веќе ја преземал екипата, а досегашниот тренер Богдан Вента добил нова улога и сега е менаџер на клубот.
Со името на Душебаев, освен Вардар, поврзувани беа уште францускиот Пари Сен Жермен и германскиот Хамбург.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести