четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 0

Талат Џафери го замолкна Сугарески – СДСМ ја напушти седницата (ВИДЕО)

Откако првиот човек на опозициските пратеници во Собранието обвини дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ бегаат од избори, Џафери го потсети дека два пати плачеле избо

dzaferi

Последни вести

Пратеникот на ДУИ, Талат Џафери вистински го замолкна координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугарески.

Откако првиот човек на опозициските пратеници во Собранието обвини дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ бегаат од избори, Џафери го потсети дека два пати плачеле изборите да бидат одложени.

По ова Сугарески и целата пратеничка група мораа да ја напуштат седницата.

Најчитани вести