сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Талески му подари икона и парична на награда на Пинзовски, момчето кое го фати крстот

vodici.gif-500

Последни вести

23 годишниот Александар Пинзовски кој на Водици го извлече светиот крст од водите на базенот во храмот Свети Великомаченик Димитриј денес оствари средба со градоначалникот на општина Битола, Владимир Талески.

Пинзовски од градоначалникот доби икона со ликот на заштитникот на градот Свети Нектариј Битолски и парична награда за која Пинзовски најави дека ќе биде донирана.

Најчитани вести