петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тамара Тодевска ќе се венча во црвена венчаница?

tamara-macka-610x400

Последни вести

Порталот Убавина и Здравје пренесе интересна информација за претстојната свадба на Тамара Тодевска, а тоа е дека таа ќе биде облечена во црвена венчаница. Интересен избор зар не?

Свадбата треба да се реализира на почетокот на летото, а Тамара и нејзиниот избраник Александар Димитровски ќе поканат околу 600 тини гости. Свадабата ќе се случи во ресторанот Атланата, а кум ќе им биде Сефер Цановски открива порталот.

За свадбата голема желба им е да свири Бајага, а дали ќе биде така ќе видиме…

Целиот текст прочитајте го на http://ubavinaizdravje.mk/

Најчитани вести