недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 1

Тампониран патот во Виниче

dimitriev-vinice-640x360

Поврзани вести

Премиерот Емил Димитриев денеска е на терен во Смилковци, Црешево и Виниче, кои беа зафатени од големото невреме.

Село Виниче беше целосно отсечено, а поплавата главниот пат воопшто не постоеше.

По 11 дена работа на терен, патот е тампониран.

2dimitriev vinice

Граѓаните му посочија на Димитриев дека се задоволни од владините мерки, од помошта на терен и од брзата реакција на институциите.

Најчитани вести