четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Тарагона домаќин на ASOBAL Суперкупот

barca1

Последни вести

Првиот трофеј во сезоната на шпанскиот ракомет ќе биде доделен во Тарагона. Официјална е инфирмацијата дека арената во Тарагона ќе биде домаќин на ASOBAL Суперкупот помеѓу Барселона и Грањолерс на 31 август од 17 часот. „Тарасо арена плаза„ која собира околу 5.000 гледачи, ќе биде поприште на дуелот на двата каталонски ривали или на шампионот и финалистот на Купот на Кралот од минатата сезона.

Оваа арена во 2017 година ќе биде домаќин и на Медитеранските игри и организацијата на оваа манифестација е еден вид промација на тој голем настан. Кирил Лазаров и Барселона го бранат трофејот освоен минатата година со победата против Натурхаус ла Роха.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести