среда, 16 август 2017  |  Вести денес: 47

Тарантино остави отпечатоци од прсти и стапала во Холивуд

Сакав отпечатоците на своите дланки и стапала да ги оставам пред Кинескиот театар многу пред да ја започнам кариерата, изјави Тарантино.

tarantino-naslovna

Поврзани вести

Американскиот режисер, оскаровец Квентин Тарантино остави отпечатоци од прсти и стапала во бетонот пред легендарниот кинески театар во Холивуд.

tarantino-naslovna

Тарантино (52), кој го промовира својот нов филм „Тhe Hateful Eight“, номиниран за Златен глобус во три категории, рече дека е почестен со оваа прилика.

tarantino-1  tarantino-2

Сакав отпечатоците на своите дланки и стапала да ги оставам пред Кинескиот театар многу пред да ја започнам кариерата, изјави Тарантино.

tarantino-5

Тој додаде дека ова е нешто што го посакувал цел живот. Тарантино беше во друштво на австрискиот актер Кристоф Волц, кој е награден за Оскар за улогите во неговите филмови „Проклетници“ (2010) и „Одмаздата на Џанго“ (2013).

Квентин збунува, изненадува, а најмногу од се тој не забавува, рече Волц.

Пред само две седмици, Тарантино доби своја ѕвезда на холивудскиот Булевар на славните.

Најчитани вести