сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Тарчуловски и УМС на ВМРО-ДПМНЕ во хуманитарна акција

Тарчуловско и УМС на ВМРО-ДПМНЕ во хуманитарна акција

BeFunky_unnamed.jpg

Поврзани вести

Јохан Тарчуловски заедно со Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска беа во хуманитарна акција и ги посетија дечињата во интернатот „Гоце Делчев“ во скоското село Љубанци.

„Среќа е кога знаеш дека си ги усреќиш другите, особено кога предизвикуваш искрена детска насмевка“, изјави Тарчуловски.

Во интернатот беа донирани се шкафчиња и телевизор.

Унијата на млади сили уште еднаш покажа и докажа дека хуманоста нема граници.

Тие постојано спроведуваат вакви акции со цел да им подари среќа и насмевка на најмладите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести