недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тарнер се договори со Бостон

turner

Поврзани вести

Се погласни се шпекулациите во САД дека Тарнер потпишал двегодишен договор со тимот на Бостон Селтикс вреден 6,7 милиони долари. Тој минатата сезона ја мина во Индијана Пејсерс, а пртходно играше за Филаделфија.

Тарнер има одиграно 306 мечеви во НБА лигата и има просек од 11,1 поен, 5,3 скокови и нешто повеќе од 3 асистенции по натпревар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести