петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Тасевски најнова аквизиција на Бангкок Глас

Македонскиот интернационалец Дарко Тасески вели дека е среќен што ќе игра за Бангкок Глас и смета дека новиот тим за него ќе биде голем предизвик

tasevski

Поврзани вести

Репрезентативецот на Македонија, Дарко Тасевски и официјално е преставен како најнова аквизиција на тајландскиот прволигаш Бангкок Глас.

“„Драго ми е што сум во Тајланд. Ова е прв пат како доаѓам во оваа земја за која сум слушал од мојот сонародник Марио Ѓуровски. Зборував со Ѓуровски околу тоа што може да очекувам во тајландскиот фудбал, и го гледам тоа како голем предизвик и ново искуство за мене. Знам дека квалитетот на лигата расте од година на година, и тоа е тоа што и мене ме привлече тука“, изјави Тасевски на официјалната прес-конференција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести