понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Тата Мартино не сака ново лице на Ноу Камп

martino ne saka novo lice

Поврзани вести

Предводникот на каталонскиот гигант Барселона, Херардо Тата Мартино е убеден дека актуелниот шампион на Шпанија не треба да ангажира некој нов фудбалер за време на зимскиот преоден рок.

„Имам доволно силен тим и јас сум убеден дека ќе одиграме одлично до крајот на актуелната сезона со овои фудбалери кои ги имам на располагање. Јас не почуствував некаква промена, некаква разлика кога на располагање ги немав услугите на Виктор Валдез и тие на Лионел Меси. Ние имаме одговор за секоја ситуација без разлика кој фудбалер е повреден. Меси ги одигра сите 90 минути на последните два натпревара и не почуствува никаква болка. Ќе продолжи во истиот ритам. Меси целосно се рехабилитираше од последната повреда, истата веќе е минато,“ изјави поранешниот селектор на Парагвај.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести