недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Татко и син Македонци се борат за живот – трагедија во Мелбурн

riste_thumb_medium500_311

Поврзани вести

Македонецот Ристе Николовски и неговиот син додека се возеле на мотор биле изненадно удрени од позади од жена која управувала џип, објави порталот Фаланга.

-Од самиот судир биле турнати во друг автомобил кој се движел и неможел да ги избегне притоа нанесувајќи им големи повреди на двајцата Македонци.По кратка постапка Ристе Николовски и неговиот дванаесетгодишен син се пренесени во Royal Melbourne Hospital  и како што дознаваме и двајцата се во критична состојба т.е во кома и се борат за живот, објави порталот.

Ристе Николовски по потекло е од Штрбово – Преспа и извесно време живееше во Охрид каде пред некој ден допатува во Мелбурн да живее со своето семејство, но за жал ја имал оваа тешка судбина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести