среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Татко и син прегазени во сообраќајка кај Волково

soobrakajka-500

Последни вести

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа околу 20:30 часот кај Волково, во која се повредени две лица, објави Курир.

Според информациите, несреќата се случила откако возач на автомобил Опел Астра со скопски регистерски таблички изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во таткото и деветгодишното дете кои се движеле по тротоар.

Повредените татко и син се пренесени на Ургентиот центар во Скопје и се надвор од животна опасност.

По несреќата, детето во бессознание било префрлено на Ургентниот центар, додека неговиот татко останал заробен под автомобилот и барал помош.

Најчитани вести