понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Татко и син се борат за живот на Токсикологија

mushrooms

Поврзани вести

Татко и син од Прилеп се борат за живот на Клиниката за токсикологија откако јаделе отровни печурки, пишува здравство 24.мк.

Во многу тешка состојба вчера попладне биле примени на одделот за интензивна нега.

Денеска состојбата дополнително им се влошила. Лекарите прават се за да ги спасат. Засега нема информации која отровна печурка ја изеле.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести