понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Татко и син упаднале во куќа и го претепале сопственикот

tepacka

Последни вести

Татко и син упаднале во домот на С.А. и неговата невенчана сопруга Н.К. во Велес и физички го нападнале мажот.

Б.И. (45) и неговиот син И.И. (20)  влегле во куќата и го нападнале мажот удирајќи го со тупаници и клоци по телото.

Од страна на  полицијата Б.И. е приведен при што е утврдено и присуство на алкохол во крвта од 3,40 промили. И.И. бил повикан во СВР-Велес, а по извршената консултација двајцата се задржани во полициската станица.

По целосно расчистување и документирање на случајот, ќе биде поднесена сооодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести