петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Татко ја претепал својата ќерка со дрвена ногалка

tepacka1

Последни вести

Татко ја претепал својата  ќерка со дрвена ногалка, по вербална расправија со неа, во неделата околу 10 часот во семејниот дом во Охрид, соопшти охридската полиција.
Ќерката била згрижена во болницата „Св.Еразмо“, со повреди на левата потколеница и на левата рака,
а пријавениот И.Ш. (51) кај кого не е констатирана алкохолираност, е приведен во полиција и му е одреден притвор во траење од осум дена.
Во текот на расправијата со ќерката, таткото прво и упатил низа навредливи зборови. Потоа започнал да крши предмети од покуќнината и да ги фрла кон неговата ќерка а во еден момент употребил и бехатон плочка со која се обидел да ја повреди. Откако не успеал, ја скршил масата и со дрвената ногалка ја нападнал својата ќерка силно удирајќи ја во пределот на левата потколеница и левата рака нанесувајќи и тешки телесни повреди.

Најчитани вести