Балкан

Татко монструм ја силувал својата ќеркичка

Татко монструм ја силувал својата ќеркичка

Триесет и петгодишниот татко – монструм Игор Н. ја силувал својата тригодишна ќерка.

Според српски Курир обвинителството наложило да се изврши психијатриско вештачење врз таткото на девојчето кој е осомничен дека го обљубил своето дете и кој сега е во притвор.

Психијатриско вештачење

Со лекарски наод дегинитивно е утврдено дека тригодишното девојче од Житораѓа изгубило невиност, но се уште не се знае кога се случило тоа.

-Не може точно да се утврди времето кога и од одземена невиноста, но без сомнение е обљубена, велат извори од истрагата.

Станува збор за кривично дело обљуба над дете, за кое е предвидена затворска казна од 3 до 12 години, а истрагата се уште е во тек.

-Иако таткото се бранеше со молчење, сепак ангажираше адвокат, кој поради штрајкот на адвокатската фела во Србија не дошол и не е земена изјава од осомничениот. Сепак случајот е означен како приоритетен и на него се работи.