недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Татко си го убил синот со убоди од нож

На убиството му претходела кавга во семејната куќа, по која што осомничениот со нож го нападнал синот и му задал неколку убодни рани.

noz

Поврзани вести

Татко со нож си  го избодел својот син синоќа, во Смедерево.  Полицијата го приведе осомничениот за убиство на синот.

Како што информираат од полицијата, на убиството му претходела кавга во семејната куќа, по која што осомничениот со нож го нападнал синот и му задал неколку убодни рани.

Од последиците на ранувањето синот  починал на самото место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести