понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Татко си ја застрелал ќерката во Гостивар

pistol

Последни вести

Шеснаесетгодишно девојче вчеравечер сама се пријавила во гостиварската болница, каде било утврдено дека со пиштол е застрелана во рамото.

Дежурниот лекар веднаш го пријавил случајот во полиција. По преземените мерки утврдено е дека девојката со повредите се здобила во семејниот дом во Гостивар, поточно била застрелана од нејзиниот татко М.Ф. (38).

По извршениот претрес, во домот на М.Ф. бил пронајден и одземен пиштол „Црвена Застава“ кал.7,62 мм и една рамка со осум куршуми  и друг пиштол „Црвена Застава“ кал.9мм – оружје од кое се сомнева дека е пукано.

Увид извршила екипа од ПС-Гостивар. По целосно расчистување на настанот ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Најчитани вести