Крими хроника

Татко и син тешко повредени во сообраќајка во Автокоманда

Татко и син тешко повредени во сообраќајка во Автокоманда
Татко и син тешко повредени во сообраќајка во Автокоманда

Во страотна сообраќајка која се случи синоќа на бензинската „Макпетрол“ во Автокоманда тешко повредени се татко и син

24-годишниот А.П управувајќи со автомобил „Голф“ изгубил контрола по што влетал и се забил во бензинската.

Тешко повредени се возачот и неговиот татко, 52-годишниот М.П кој бил сопатник, се здобиле со тешки повреди и се пренесени во Ургентен центар.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.